fbpx
  1. Maxpey
  2. »
  3. Blog
  4. »
  5. Peyzajda Baskı Beton Kullanmanın Faydaları

Peyzajda Baskı Beton Kullanmanın Faydaları

Baskı beton yeni bir veranda, açık oturma alanı, havuz zemini kaplaması ya da yol tasarlıyorsanız mutlaka incelemeniz gereken şeylerin başında geliyor. Günümüz piyasasında ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek ürün çeşitliliği şaşırtıcı derecede fazla olabiliyor. Her ne kadar birçok farklı seçenek olsa da istediğiniz dayanıklı, göz alıcı ve uygun fiyatlı bir sonuç yakalamaksa ilk tercihiniz baskı betondan yana olmalı.

Tamamen sizin istekleriniz doğrultusunda kişiselleştirilebilen bu yöntem hakkındaki avantajlardan birkaçını sizler için sıraladık:

Baskı Beton Nasıl Yapılır?

Tuğla, taş ve hatta ahşap dahil olmak üzere çeşitli yapı malzemelerinin görünümünü birebir yakalaması için baskı beton kalıbı kullanılır. Kalıba dökme, renklendirme ve tasarlama işlemleri bu üst düzey malzemelerin görünümünü çok daha düşük bir maliyetle almanızı sağlamaktadır.

İlk olarak tasarıma uygun renk ve doku seçilmektedir. Ardından beton dökülür ve renklendirilir. Seçilen doku ve modelin sağlanması için kalıplar kullanılır. Sonraki aşamada tecrübeli ekip elemanları tasarından uygulama gerçekleştirilir. Uzun yıllar tüm hava koşullarına dayanıklılığı sağlayan kaplama yapılarak işlem tamamlanır.

Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Mülkünüzün değerini artırır ve dayanıklılığa sahiptir. Renkten desene, dokudan modele kadar birçok kişiselleştirme seçeneklerinin olması avantaj sağlayan özelliklerin başında gelir.

Göz Kamaştırıcı Görünüm

Mülkünüzün dış görünüşü ve çekiciliği, değerini belirleyen en önemli faktörlerden biridir. Kendine özgü görünümüyle değeri artırmaya katkı sağlamaktadır.

Uzun Kullanım Ömrü

Taşlar, tuğlalar ve döşeme taşları dış etkenlerin de etkisiyle zamanla düzensiz hale gelebilir. Baskı beton tek parçadan oluşan bloklar halinde olduğundan yerleşme veya yer değiştirme konusunda endişelenmenize gerekmez.

Sınırsız Tasarım ve Renk Olanağı

Renk ve tasarım geri kalan tasarımınıza göre tamamen özelleştirilebilir. Renkleri evin, havuz kaplamasının veya diğer peyzaj tasarım öğelerinin renkleriyle uyumlu şekilde seçebilirsiniz. Bunun yanı sıra, renk seçiminizi çeşitli baskı beton modelleri ve desenleriyle birleştirerek görünümü daha da özelleştirebilirsiniz.

MaXPey Mimarlık ve Peyzaj olarak baskı beton veya başka herhangi bir peyzaj konusuyla alakalı sorularınızı cevaplamaktan memnuniyet duyarız. Beklentilerinizin ötesinde bir peyzaj tasarım projesi planlamanızda ve yürütmenizde yardımcı olmamız için bizimle iletişime geçin.

WhatsApp Destek Hattı
Call Now Button