fbpx
  1. Maxpey
  2. »
  3. Fiber Saksı Üretimi

Fiber Saksı Üretimi

Fiber saksı, yapay bir malzemeden yapılmış ve genellikle bitkilerin yetiştirildiği bir saksıdır. Fiber saksılar, su tutma özelliği nedeniyle bitkilerin daha uzun süre sağlıklı kalmasına yardımcı olabilir. Ayrıca, fiber saksılar hafif ve kolay taşınabilir özelliğe sahiptirler, bu nedenle dış mekanlarda ya da iç mekanlarda kullanımı kolaydır. Maxpey Peyzaj olarak, Fiber Saksı üretimimizi, İstanbul Ömerlide 9 bin metrekare kapalı alanda Decoratime markasıyla birlikte yapmaktayız.

Fiber saksılar, otel, restorant, villa, yalı ve konak gibi elit mekanların vazgeçilmez ögeleridir. Mekana elit bir dokunuş katmakla birlikte bir çok zor şarta dayanıklı olması açısından tercih edilir. Eğer sizde peyzaj saksısı konusunda çözüm arıyorsanız mimarlarımız ile iletişime geçerek destek alabilirsiniz.

Fiber Saksı Üretimi

Fiber saksı üretimi nedir?

Fiber saksı, genellikle otel ve ticari mekanların kullandığı bir ürünümüzdür. Yalı, konak, villa gibi bir çok alanda da elit bir deneyim için tercih edilmektedir. Fiber saksıları kendimiz üretiyor ve uyguluyoruz. Size özel tasarlanan modellerin yanında standart modellerimiz de bulunmaktadır.

Sık Sorulan Sorular

Fiber saksı, bitkilerin yetiştirilmesi için kullanılan, plastikten yapılmış, hafif ve dayanıklı bir saksı türüdür. Fiber saksılar, toprağın üzerine konulur ve bitkilerin direkt toprakta yetiştirilmesine gerek kalmadan, fiber saksının içine ekilirler. Fiber saksılar, bitkilerin sağlıklı bir şekilde büyümesi için gerekli olan mikro ve makro besinleri içerirler.

Fiber saksıların birçok avantajı vardır. Öncelikle, fiber saksılar hafif olduğundan, kolayca taşınabilir ve yerleştirilebilirler. Ayrıca, fiber saksılar toprağa göre daha ısı iletir ve bitkilerin büyümesi için gerekli olan nemi daha iyi muhafaza eder. Bu sayede, fiber saksılar bitkilerin daha hızlı ve sağlıklı büyümesine yardımcı olur.

Fiber saksıların bir diğer avantajı ise, su tasarrufu sağlamalarıdır. Fiber saksılar, toprağın üzerine konulduğundan suyun çabuk boşalmasını önlerler. Bu sayede, bitkilere gereken su miktarı daha az verilerek, su tasarrufu sağlanır. Ayrıca, fiber saksılar toprağın üzerine konulduğundan, toprağın nem oranının düzenli olarak kontrol edilmesi de daha kolay olur.

Fiber saksılar, bitkilerin çeşitli yerlerde yetiştirilmesine uygun olmaları nedeniyle, evlerde, ofislerde, bahçelerde ve diğer mekânlarda kullanılabilirler. Fiber saksıların çeşitleri de oldukça fazladır ve bitkilerin yetiştirileceği alana göre seçilebilirler. Örneğin, küçük fiber saksılar evlerde, ofislerde ve benzeri mekânlarda kullanılırken, büyük fiber saksılar ise bahçelerde ve diğer açık alanlarda kullanılabilir.

WhatsApp Destek Hattı
Call Now Button