fbpx
  1. Maxpey
  2. »
  3. Blog
  4. »
  5. Bodrum Otel Bahçe Tasarımı Trendleri

Bodrum Otel Bahçe Tasarımı Trendleri

Bodrum otel bahçe tasarımı, bölgenin hava koşullarına, otel misafirlerinin talep ve beklentilerine, ilçenin özgün mimari yapısına aşina olan gerçek profesyoneller tarafından yapılmalıdır. Otel peyzajı yapılmasına karar verilmesinin ardından, oteliniz için en iyi bahçe tasarım planının oluşturulması gerekmektedir. Konukların beklentileri sık sık değişmektedir ve bir otel bahçesi tasarlarken izlenecek son trendler şunlardır:

Havuz Yerine Bahçe Şöminesine Ne Dersiniz?

Jakuzi ve havuz, hemen hemen tüm otellerin sunduğu en yaygın özellikler arasında yer alıyor. Siz de diğerleri gibi bu özellikleri sunduğunuz zaman kalabalığa karışıyorsunuz. Ancak, otel bahçenize bahçe şöminesi eklemek misafirlerinizin bir araya gelip heyecan verici sohbetler yapabileceği bir yer tasarlama fırsatı sunar. Son bir dokunuş için tasarıma uygun dış mekan mobilyaları ve oturma alanları da oluşturabilirsiniz. Yetişkin ziyaretçiler, içecek servisleri ve baristaları sayesinde keyifli vakit geçirebilirler. Açık alan tasarımlarının resmi bir ciddiyeti olması gerekmemektedir, önemli olan her tasarım elementinde otel misafiri bakış açısından hareket edilmesidir. Fazla bakım gerektirmeyen birkaç yeni özellik ekleyerek ziyaretçi deneyimini iyileştirebilirsiniz.

Bodrum Otel Bahçe Tasarımı Işıklandırması

Neon tabelalar ve parlak ışıklar etro otel peyzajı öğeleri arasında bulunmaktadır. Zemine yakın küre aydınlatmalar, büyüleyici bir görünüm oluşturmayı kolaylaştırmaktadır. Alternatif aydınlatma seçenekleri istiyorsanız da güneş ışığı enerjisi ile çalışan solar lambalar ve çim aydınlatma lambaları ambiyans oluşturmanızı sağlayabilir. Ağaç ve çalıların aydınlatılması açık alanlarda güneşin batışından sonra da keyifle vakit geçirilmesi için önem taşımaktadır. Renkli ve hareketli aydınlatmalarla Bodrum otel bahçe tasarımı farklı bir boyut kazanarak daha göz alıcı hale gelebilir. Bu mekanlar genel olarak karanlık tasarlanıp çok güçlü olmayan aydınlatmalar kullanacağı için bahçenizdeki çukur ve benzeri risk oluşturan alanlarda ek güvenlik aydınlatmaları ve sensörlü ışıklar kullanmanız gerekmektedir.

Profesyonel Bahçe Peyzaj Önerileri

Bodrum otel bahçe peyzaj tasarımı yapılırken otel ve tatil köylerinin çevrelerindeki rakiplerini geride bırakmalarını sağlayacak yenilikler düşünmelidir. Otellerin iç ve dış mekanlarındaki peyzaj öğeleri daha fazla müşteri çekmeleri için büyük öneme sahiptir. Otel misafirlerinin çoğu göz alıcı ve kullanışlı çevre düzenlemesi olan otellere öncelik vermektedir. Otelinize tekrar gelen ziyaretçileri kendine bağlayan bir ortam sağlamanız gerekmetkedir. İç ve dış mekan otel peyzajı yapılırken uyumu koruyarak yenilik sağlamak uzun yılların tecrübesiyle mümkündür. Rekabette öne çıkmak istiyorsanız, Bodrum otel bahçe peyzaj tasarım projenizi oluşturmak için MaXPey Mimarlık ve Peyzaj gibi deneyimli bir ekiple çalışmalısınız. Tüm otel bahçe peyzaj tasarımı projeleriniz için bize ulaşın ve bahçenizin ihtişamını tüm yıl boyunca koruyun.

WhatsApp Destek Hattı
Call Now Button