fbpx
  1. Maxpey
  2. »
  3. Blog
  4. »
  5. Bodrum Otel Bahçe Düzenleme Nasıl Yapılır?

Bodrum Otel Bahçe Düzenleme Nasıl Yapılır?

Bodrum otel bahçe düzenleme son zamanlarda büyük ilgi gören konuların başında geliyor. Sosyal mesafe politikaları nedeniyle otel endüstrisinde geniş ve açık alanlar her zamankinden çok daha fazla talep görüyor. Kapalı alanlar istenmeyen hale gelirken otel müşterileri kendilerini güvende hissedebilecekleri, dışarıda yemek yiyip dinlenebilecekleri otelleri seçiyor.

Otel Bahçe Tasarımı

Açık alan yaratmanın ilk adımı, mevcut alanı ve projenin hedeflerini dikkate almaktır. Seyrek dizilmiş koltuk ve masanın yanı sıra açık hava yemek alanları, mekanın etkinliklere ev sahipliği yapmasına izin verirken diğer ziyaretçilerin de bu alanların keyfini çıkarmalarına fırsat tanır.

Açık Alanların Değerlendirilmesi

Oteller, ziyaretçilerine yeni maceralar ve ev konforu sağlarken aynı zamanda rahatlamak ve gevşemek için bir bahçe alanı da sunmalıdır. Ziyaretçiler otellerden diğer şeylerin yanı sıra ferahlık, rahatlama ve lezzetli yemekler de talep ediyor.

Potansiyelin Farkına Varılması

Oteller genellikle dış alanlardan yeterince geliştirmediğinden dolayı otel bahçelerinin hala iyileştirilmesi gereken birçok detayı bulunuyor. Otel konuklarının bahçenizden daha fazla faydalanmaları için rahat oturma alanları ya da bitki labirenti ekleyebilirsiniz.

Bodrum Otel Bahçe Peyzaj Tasarımı

İyi planlanmış bahçeler, otellerin görünümünü iyileştirebilir ve içeriye daha fazla ziyaretçi çekebilir. Ancak açık alanlar, ziyaretçilerin sadece estetik kaygılarla değil, açık havanın sunduğu birçok kolaylık ve zevkten yararlanmalarını sağlayacak şekilde tasarlanmalıdır.

Örneğin teraslara yiyecek ve içecek seçenekleri eklemek, konukları dışarı çıkmaya teşvik edebilir. Aynı zamanda, tutarlı bir personel varlığı, ziyaretçileri, onlara güven vererek, ihtiyaçlarını karşılayarak ve sorulara yanıt vererek mekanda “vakit geçirmeye ve keyfini çıkarmaya” teşvik edecektir. Bu, ziyaretçilere tatilden bekledikleri dinlenme, rahatlama ve uzaklaşma duygularını tatmalarında katkıda bulunacaktır.

Bodrum otel bahçe düzenleme projeniz için MaXPey Mimarlık ve Peyzaj ile iletişime geçin. Deneyimli çevre düzenleme ekibimizle otelinize yepyeni bir görünüm kazandırabiliriz.

Bodrum Otel Bahçe Düzenleme İletişim


Ege Bölge Müdürlüğü
M: mesut@maxpeyzaj.com

T: +90 216 706 55 97

Türkiye Ofisi
M: turkey@maxpeyzaj.com

T: +90 216 706 55 97

T: +90 532 721 25 00

WhatsApp Destek Hattı
Call Now Button